Poprvé do školky

Milá maminko, milý tatínku,

brzy přijde Vaše dítě do mateřské školy. Naším společným cílem je výchova zdravého a spokojeného dítěte. Abychom tohoto cíle dosáhli, neobejdeme se bez Vaší spolupráce.

Než k nám Vaše dítě přijde,

mělo by zvládat alespoň jednoduché činnosti při péči o sebe sama (při oblékání, a jídle) a dodržovat základní hygienické návyky (mytí rukou, používání toalety) přiměřeně ke svému věku.
Podporujte rozvoj jeho řeči tak, aby bylo schopné se s námi domluvit o základních potřebách.

Adaptační program pro nově příchozí děti

První dny a týdny znamenají pro dítě, které bylo dosud v domácí péči, značnou změnu v jeho dosavadním životě. Každé dítě se nepřizpůsobí této změně stejně rychle. Některé děti se brzy spřátelí s novým prostředím i s učitelkami, jiné jsou v prvních dnech smutné, špatně usínají, málo jedí, jsou brzy unavené a snáze onemocní.
Proto mají u nás ve školce rodiče možnost využít adaptačního programu, který dětem umožňuje, aby si co nejlépe zvykly na pobyt ve školce.
Adaptační program se týká prvního týdnu dítěte ve školce, kdy první dva dny mají maminky možnost si dítě vyzvednout po dopolední ovocné svačině, v 10 hodin a zbývající tři dny po obědě, cca po 12 hodině. Následující pobyt dítěte ve školce, tedy jestli bude dítě odcházet po obědě nebo po odpočinku, se rodiče domluví s paní učitelkou.

Každé ráno

Informujte paní učitelku, pokud by se Vám zdálo, že se Vaše dítě chová jinak, než obvykle nebo pokud by si samo stěžovalo na bolest (hlavy, bříška), nevolnost nebo jiný příznak nemoci.
O nemocné dítě ve školce pečovat nemůžeme, proto pokud se během dne u Vašeho dítěte projeví nemoc (zvýšená teplota, průjem, zvracení), budeme Vás kontaktovat a požadovat okamžité vyzvednutí dítěte ze školky.
Je tedy potřeba mít na Vás aktuální kontakty, abychom Vás vždy mohli včas informovat.
Dítě lze omlouvat přímo u paní učitelek nebo ráno telefonicky na čísle MŠ.

Co s sebou do mateřské školy?

OBLEČENÍ DO TŘÍDY
nízké bačkory s pevnou patou
praktické oblečení s kapsou na kapesník, děvčata mohou mít zástěrku

NÁHRADNÍ ODĚV
spodní prádlo, tričko, tepláky, ponožky, v zimě punčocháče
Oblečení by mělo dítěti umožnit samostatné převlékání

OBLEČENÍ PRO POBYT VENKU
tepláková souprava
pláštěnka, vhodná obuv do deště (chodíme ven za každého počasí)

NA CVIČENÍ
cvičební úbor – kraťasy a tričko (středňáci + předškolní děti)
děti cvičí bosy

NA SPANÍ
pyžamo

DO UMÝVÁRNY
kelímek, kartáček na zuby, zubní pastu

Veškeré oblečení i toaletní potřeby by měly být PODEPSANÉ, abychom vždy věděli, co komu patří.

Pokud je Vaše dítě zvyklé usínat s plyšáčkem nebo má svůj polštářek na spaní, může si je vzít sebou do školky, aby se mu u nás lépe odpočívalo.

Na Vaše dítě i na dobrou spolupráci s vámi se těší kolektiv pedagogických pracovníků mateřské školy.