Dopoledne s myslivcem

Ve čtvrtek 2.11. na děti čekalo velké překvapení. Do školky za námi totiž přišel pan myslivec. Nejen, že byl krásně ustrojený v mysliveckém obleku, ale taky si s sebou přinesl vycpané selátko divočáka a vycpanou hlavu z velkého divočáka. Děti byly v němém úžasu.
Pan myslivec se dětem představil a povídal si s nimi o tom, co všechno mají myslivci na starosti. Dozvěděli jsme se, jak můžeme myslivcům a zvířátkům pomáhat a také, jak bychom se měli v přírodě chovat. Na závěr besedy nám pan myslivec popsal části těla divočáka řečí mysliveckou.
To, ale ještě nebyl konec našeho setkání. Děti z Ptáčkové a Motýlkové třídy se vydaly s panem myslivcem na vycházku k lesu, kde pro ně byly připraveny soutěže – hledání zajíčků v lese a plnění sklenic potravou pro zvířátka. Soutěžilo se ve skupinkách a děti byly moc šikovné. Samozřejmě nechyběly ani sladké odměny. Na závěr vycházky jsme nasypaly do krmelce potravu pro zvířátka.
Po rozloučení s panem myslivcem a jeho pejskem jsme se sice unavení, ale velmi spokojení vrátily do školky.
Pokud chcete vidět, jak jsme si to užívali, mrkněte se na naše fotky na facebooku školy.